TV SET ACC FLOOR STAND 60-100″/TVS-100T-03 GEMBIRD
Pirkti
Kiekis: Liko 4
SKU:1451696
  • Easily move your TV to any location
  • Quick and easy height adjustment
  • Perfect for office and educational use
Summary Gembird TVS-100T-03. Maximum weight capacity: 120 kg, Minimum screen size: 152.4 cm (60"), Maximum screen size: 2.54 m (100"), Minimum VESA mount: 200 x 200 mm, Maximum VESA mount: 1000 x 600 mm. Height adjustment range: 1920 – 2320 mm, Tilt angle range: 5 – -10°. Product colour: Black
Vendor Homepage https://gembird.com/item.aspx?id=13502
Category Code TMS
Unit Box Height 1.135
Unit Box Length 0.381
Unit Box Width 0.233
Maximum screen size 100 "
Maximum VESA mount 1000 x 600 mm
Maximum weight capacity 120 kg
Maximum weight capacity (per display) 120 kg
Minimum screen size 60 "
Minimum VESA mount 200 x 200 mm
Mounting type Floor
Number of displays supported 1
Built-in shelf Yes
Cable management Yes
Height adjustment Yes
Height adjustment range 1920 – 2320 mm
Lockable wheels Yes
Number of wheels 4 wheel(s)
Tilt adjustment Yes
Tilt angle range 5 – -10 °
Wheels Yes
Housing material Steel
Product colour Black
Compliance certificates CE/RoHS
Country of origin China
Manual Yes
Mounting kit Yes
Depth (max) 740 mm
Height 2303 mm
Weight 34000 g
Width 1177 mm
Package depth 1200 mm
Package height 180 mm
Package type Box
Package width 600 mm