- For TVs 32"–65"
- Max TV weight: 30 kg
- Max shelf load: 5 kg (x2)
- VESA: 100x100, 100x200, 200x100, 200x200, 200x300, 200x400, 300x100, 300x200, 300x300, 300x400, 400x200, 400x300, 400x400, 500x200, 500x400, 600x200, 600x300, 600x400 mm
- VESA center height adjustment: 880–1080 mm
- Overall height: 1095–1295 mm
- Height adjustment in 50 mm steps
- Distance from column to wall: 39 mm
- 3 vertical VESA panel mounting positions
- Swivel angle: -25° ~ +25°
- Clips included for cable management behind column
- Two AV shelves 400x260x5 mm each
- Base dimensions: 550x380x8 mm
- Materials: cold-rolled steel, tempered glass
ONKRON TS5550-B. Maximum weight capacity: 30 kg, Minimum screen size: 81.3 cm (32"), Maximum screen size: 165.1 cm (65"), Minimum VESA mount: 100 x 100 mm, Maximum VESA mount: 600 x 400 mm. Height adjustment range: 880 - 1080 mm, Swivel angle range: -25 - 25°, Angle of rotation: 50°, Distance to the wall (max): 3.9 cm. Product colour: Black
Specifikacijos
| Quantity | 4 |
|---|---|
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/universal-floor-tv-stand-tempered-glass-base-and-shelves-for-32-65-tvs-onkron-ts5550-black?_pos=1&_sid=1c48194d3&_ss=r |
| Category Code | TMS |
| Maximum screen size | 65 " |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 30 kg |
| Minimum screen size | 32 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/100 x 200/200 x 100/200 x 200/200 x 300/200 x 400/300 x 100/300 x 200/300 x 300/300 x 400/400 x 200/400 x 300/400 x 400/500 x 200/500 x 400/600 x 200/600 x 300/600 x 400 mm |
| Angle of rotation | 50 ° |
| Distance to the wall (max) | 39 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 880 - 1080 mm |
| Height adjustment type | Manual |
| Number of shelves | 2 shelves |
| Rotating | Yes |
| Swivel angle range | -25 - 25 ° |
| Swivelling | Yes |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Package depth | 430 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 13800 g |
| Package width | 745 mm |
| Quantity per pack | 1 pair(s) |
| Model | TS5550 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.1018 cubm |
| Unit Calculated Weight | 19 kg |










