- For TV Screen 50"-90"
- Max. TV weight: 90 kg
- Max. total load: 100 kg
- VESA: 200x200, 200x300, 200x400, 200x500, 200х600, 300x100, 300x200, 300x300, 300x400, 300х500, 300х600, 400x100, 400x200, 400x300, 400x400, 400х500, 400х600, 500x200, 500x300, 500x400, 500х500, 500х600, 600x200, 600x300, 600x400, 600x500, 600x600, 700x400, 700x500, 800x200, 800x400, 800x500, 800x600 mm
- Tilt angle: -5° ~ +5°
- Height adjustment: 1215-1680 mm
- Cable management inside the columns
- AV and WEB shelf included
- Adjustable shelf height
- Caster wheels with locking mechanism
- Material: steel, plastic
ONKRON TS1891-B. Maximum weight capacity: 100 kg, Minimum screen size: 127 cm (50"), Maximum screen size: 2.29 m (90"), Minimum VESA mount: 200 x 200 mm, Maximum VESA mount: 800 x 600 mm. Height adjustment range: 1215 - 1680 mm, Tilt angle range: -5 - 5°. Product colour: Black
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/onkron-rollable-tv-stand-universal-swivel-tv-stand-for-50-90-inch-screens-max-vesa-800x600-height-adjustable-up-to-90-kg-black-ts1891-b?_pos=1&_sid=1acfcdf15&_ss=r |
|---|---|
| Category Code | TMS |
| Unit Box Height | 0.13 |
| Unit Box Length | 1.13 |
| Unit Box Width | 0.545 |
| Maximum screen size | 90 " |
| Maximum VESA mount | 800 x 600 mm |
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 90 kg |
| Minimum screen size | 50 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Mounting type | Floor |
| Number of displays supported | 1 |
| Built-in shelf | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 1215 - 1680 mm |
| Height adjustment type | Manual |
| Lockable wheels | Yes |
| Number of shelves | 1 shelves |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 5 ° |
| Wheels | Yes |
| Housing material | Plastic/Steel |
| Product colour | Black |
| Package depth | 495 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package weight | 27950 g |
| Package width | 1190 mm |
| Model | TS1891 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.08006 cubm |
| Unit Calculated Weight | 24.5 kg |








