Made of Plastic, SPCC cold rolled steel Max. load of monitors/TVs 8.12 kg VESA 75x75, 100x100 mm Screen size (min) 13" Screen size (max) 34" Number of screens 1 Outreach from mounting point (min) 3.9" Outreach from mounting point (max) 14.21" Height adjustment (max) 11" Upward tilt angle (max) 35° Downward tilt angle (max) 35° Angle of rotation (range) 360°
- Wall mount with gas spring for screens 13"-34"
- Max load: 1-8 kg
- VESA: 75x75, 100x100 mm
- Tilt: -45° ~ +90°
- Swivel: 180°
- Distance from wall: 90-348 mm
- Portrait/Landscape orientation
- Vertical adjustment: 280 mm
- Materials: Arm – Aluminium/Steel, Cable channel – Plastic
ONKRON G120-B. Maximum weight capacity: 8 kg, Minimum screen size: 33 cm (13"), Maximum screen size: 86.4 cm (34"), Minimum VESA mount: 75 x 75 mm, Maximum VESA mount: 100 x 100 mm. Tilt angle range: -45 - 90°. Product colour: Black
Specifikacijos
| Quantity | 2 |
|---|---|
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/tv-monitor-wall-mount-bracket-for-13-32-inch-screens-full-motion-with-gas-spring?_pos=1&_psq=G120-B&_ss=e&_v=1.0 |
| Category Code | TMS |
| Unit Box Height | 0.175 |
| Unit Box Length | 0.42 |
| Unit Box Width | 0.085 |
| Maximum screen size | 34 " |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 8 kg |
| Minimum screen size | 13 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Suitable for computer monitor | Yes |
| Adjustable depth | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Swivel angle | 180 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -45 - 90 ° |
| Housing material | Aluminium/Plastic/Steel |
| Product colour | Black |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Depth (max) | 348 mm |
| Depth (min) | 90 mm |
| Height | 260 mm |
| Width | 348 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 1800 g |
| Package width | 425 mm |
| Model | G120 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 10 |
| Unit Calculated Volume | 0.007323 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.77 kg |









