- For TVs 60"–110"
- Max load: 120 kg
- VESA: 200x200, 200x300, 200x400, 300x200, 300x300, 300x400, 400x200, 400x300, 400x400, 500x200, 500x400, 600x200, 600x300, 600x400, 600x600, 700x400, 700x500, 800x200, 800x400, 800x500, 800x600, 900x600 mm
- Tilt angle: +5° ~ -10°
- Distance from wall: 85 mm
- Detachable bubble level
- Soft protective spacers
- Concrete anchors included
- “Click’n’Pull” fixation system
- Material: cold-rolled steel
ONKRON UT12-B. Maximum weight capacity: 120 kg, Minimum screen size: 152.4 cm (60"), Maximum screen size: 2.79 m (110"), Minimum VESA mount: 200 x 200 mm, Maximum VESA mount: 900 x 600 mm. Tilt angle range: 5 - 10°, Distance to the wall (max): 8.5 cm. Product colour: Black
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/tilting-tv-wall-mount-for-60-to-110-inch-screens-24-up-to-120-kg-stud-walls-onkron-ut12-black?_pos=1&_sid=d6c07f1e8&_ss=r |
|---|---|
| Category Code | TMS |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.975 |
| Unit Box Width | 0.155 |
| Maximum screen size | 110 " |
| Maximum VESA mount | 900 x 600 mm |
| Maximum weight capacity | 120 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 120 kg |
| Minimum screen size | 60 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 200 x 200/200 x 300/200 x 400/300 x 200/300 x 300/300 x 400/400 x 200/400 x 300/400 x 400/500 x 200/500 x 400/600 x 200/600 x 300/600 x 400/600 x 600/700 x 400/700 x 500/800 x 200/800 x 400/800 x 500/800 x 600/900 x 600 mm |
| Distance to the wall (max) | 85 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 5 - 10 ° |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 5400 g |
| Package width | 980 mm |
| Quantity per pack | 1 pair(s) |
| Model | UT12 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 4 |
| Unit Calculated Volume | 0.009888 cubm |
| Unit Calculated Weight | 4.88 kg |









