Prepare smoothies, dips, sauces, pastes and more
Blend beyond the limits
Enrich your culinary canvas with the Philips 5000 Series Blender. Enjoy the finest blends, even from the recipes with frozen fruits, ice cubes and nuts. Sleek design for your kitchen counter. Detachable dishwasher-safe parts for easy cleaning.
- ProBlend Plus technology
- The ProBlend Plus motor
- The ProBlend Plus blade
- The ProBlend Plus tumbler
- Coffee and spice grinder
- Elegant compact design
- Variety of recipes
- HomeID app
- Easy to use
- Easy to clean
- Dishwasher safe
- Versatility with tumbler
Philips 5000 series HR2767/00 Blender. Type: Tabletop blender, Product colour: Black, Stainless steel, Cord length: 0.85 m. Bowl capacity: 0.7 L, Rotational speed (max): 21000 RPM, Chopper bowl capacity: 0.3 L. Blending bowl material: Tritan, Housing material: Metal, Blade material: Stainless steel. Power: 1000 W, Power source: AC, AC input voltage: 230 V. Width: 140 mm, Depth: 144 mm, Height: 383 mm
Specifikacijos
| Quantity | 2 |
|---|---|
| Vendor Homepage | https://www.versuni.com/products/ |
| Category Code | BLE |
| Unit Box Height | 0.365 |
| Unit Box Length | 0.29 |
| Unit Box Width | 0.175 |
| Auto power off | No |
| Automatic blade stop | No |
| Brand specific technologies | SpeedTouch,ProBlend Plus |
| Child lock | No |
| Cord length | 0.85 m |
| Cord storage | Yes |
| Detachable blade unit | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Liquid level indicator | Yes |
| Measuring scale | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Number of knife wings | 6 |
| Number of servings | 3 |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black/Stainless steel |
| Type | Tabletop blender |
| Ability to blend hot ingredients | No |
| Bowl capacity | 0.7 L |
| Chopper bowl capacity | 0.3 L |
| Ice crushing | Yes |
| Mini chopper | Yes |
| Noise level | 86 dB |
| Number of speeds | 3 |
| Pulse function | Yes |
| Rotational speed (max) | 21000 RPM |
| Blade material | Stainless steel |
| Blending bowl material | Tritan |
| Housing material | Metal |
| Material jar(s) | Tritan |
| Total amount of recyclable materials | 100 % |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Power | 1000 W |
| Power source | AC |
| Depth | 144 mm |
| Height | 383 mm |
| Weight | 2383 g |
| Width | 140 mm |
| Package depth | 172 mm |
| Package height | 365 mm |
| Package weight | 3635 g |
| Package width | 285 mm |
| Accessory type | 300 ml tumbler jar, Sport lid, Flat lid, Leaflet, DFU |
| Number of cups | 3 pc(s) |
| Packaging content | 300ml tumbler jar ; sport lid ; flat lid |
| Recipe book | No |
| Recycled paper manual | Yes |
| Country of origin | China |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Blender rotational speed (max) | 21000 RPM |
| Dangerous goods | No |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01852 cubm |
| Product Net Weight | 2.383 kg |
| Unit Calculated Weight | 3.62 kg |


