Gentle and smooth
Kind to you and your skin
Explore lasting hair removal that is kind to your skin and say hello to smoothness for up to 28 days. We get it, epilation can be scary. But it gets less painful with regular use!*
- 2-in-1 starter kit
- No mess, no stress
- Don't miss any hairs!
- Cute and compact
- Touch up
- Your routine, your way
- Free from routine
- Gentle on your skin
- Designed to be eco-friendly
- 87% agrees, iHUT Netherlands, n=28, 2024.
Philips 2000 series Epilator Series 4000 BRE247/00 Corded Epilator. Product colour: Blue. Power source: AC. Package width: 120 mm, Package depth: 50 mm, Package height: 145 mm
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.philips.com |
|---|---|
| Category Code | EPI |
| Unit Box Height | 0.145 |
| Unit Box Length | 0.12 |
| Unit Box Width | 0.05 |
| Floating head | No |
| Massage function | Yes |
| Product colour | Blue |
| Shaver | Yes |
| Trimmer | No |
| Washable | No |
| Wet & Dry | No |
| Power source | AC |
| Cleaning brush | Yes |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package weight | 500 g |
| Package width | 120 mm |
| Storage pouch | Yes |
| Model | BRE247/00 |
| Model name | Epilator Series 4000 BRE247/00 Corded Epilator |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00087 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.28 kg |




