Maximum precision with minimum effort
For a precise beard with less mess
Get total precision, effortlessly. With self-sharpening metal blades and an innovative hair collector, our trimmer sharpens and simplifies your grooming experience. Plus, BeardSense technology boosts power exactly when you need it.
- 100% waterproof
- Hair collector
- Up to 100 minutes of cordless usage
- Ergonomic grip
- Battery indicator
- Charging stand
- 40 lock-in length settings
- Even trim with Lift & Trim comb
- Self-sharpening metal blades
- BeardSense Technology
- Upon registration on Philips.com within 90 days of purchase
Philips Beard Trimmer 5000 Series BT5780/15 Beard styling with hair collector. Minimum hair length: 0.4 mm, Maximum hair length: 2 cm, Step precise: 0.2 mm. Product colour: Black. Power source: Battery, Operating time: 100 min, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion). Package width: 210 mm, Package depth: 140 mm, Package height: 60 mm. Base station functions: Charging
Specifikacijos
| Quantity | 5 |
|---|---|
| Vendor Homepage | www.philips.com |
| Category Code | BET |
| Unit Box Height | 0.215 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| Unit Box Width | 0.06 |
| Maximum hair length | 20 mm |
| Minimum hair length | 0.4 mm |
| Number of length steps | 40 |
| Oil-free maintenance | Yes |
| Self-sharpening blade | Yes |
| Step precise | 0.2 mm |
| Trimming styles | Long beard/Short beard |
| Wet & Dry | Yes |
| Cordless | Yes |
| Ergonomic handle | Yes |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 5 V |
| Charging indicator | Yes |
| Charging time | 1 h |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging time | 5 min |
| Operating time | 100 min |
| Power source | Battery |
| Rechargeable | Yes |
| USB charging | Yes |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 373 g |
| Package width | 210 mm |
| Attachments quantity | 3 |
| Base station | Yes |
| Base station functions | Charging |
| Cleaning brush | Yes |
| Pouch | Yes |
| Model | BT5780/15 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001806 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.43 kg |








