TP-LINK TL-MR100
300 Mbps Wireless N 4G LTE Router
Cutting-edge 4G network
Share internet access with up to 32 Wi-Fi devices and enjoy download speeds of up to 150 Mbps
TL-MR100-Outdoor
4G 300 Mbps Wi-Fi Outdoor Router-
4G LTE and Fast Wi-Fi Speed : supports LTE up to 150 Mbps and Wi-Fi up to 300 Mbps on 2.4 GHz .*
-
Durable Outdoor Enclosure: Robust outdoor connectivity and reliability with IP65 weatherproof protection** and ±6kV lightning protection & ±15kV ESD protection§.
-
Multiple Mounting Installation: Install easily anywhere with pole, wall, or window mounting for flexible, convenient use.
-
PoE/DC Power Supply: Supports 802.3af and passive PoE, enabling easy deployment.
-
Plug and Play: Plug in a SIM card to get instant internet access anywhere.
-
Simplified Setup: Easily set up and manage your network with the Tether app.
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.tp-link.com/uk/home-networking/5g-4g-router/tl-mr100-outdoor/ |
|---|---|
| Category Code | WR3 |
| Unit Box Height | 0.082 |
| Unit Box Length | 0.283 |
| Unit Box Width | 0.237 |
| Model | TL-MR100-Outdoor |
| Network Device Type | 3G/4G Modem |
| Data transmission speed | 300 Mbps |
| Number of antennas | 2 |
| Wireless Frequency Range | 2.4 GHz |
| Wireless Transmit Power | 20 dBm |
| Power supply requirements | 12V/1A DC |
| Dimensions | 226.6 x 100x 54.7mm |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 12 |
| Unit Calculated Volume | 0.006589 cubm |
| Product Net Weight | 0.25 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.39 kg |




