- 4K Ultimate Clarity: The camera features 4K 8MP resolution for superior clarity with upgraded image sensor, processor and lens
- Maintenance-Free: Effortlessly monitor your space wirelessly from any location, liberating yourself from outlet limitations
- Starlight Color Night Vision: Capture vibrant images in low light. Enhance security with an F1.6 lens, starlight sensor, and spotlights
- Magnetic Camera Base: Install with seconds, monitor from any angle
TP-Link Tapo Solar-Powered Security Camera Kit 1 × C460, 1 × A201. Type: IP security camera, Placement supported: Outdoor, Picture overlay: 3840 x 2160 pixels. Mounting type: Wall, Product colour: White, Form factor: Bullet. Digital zoom: 12x, Focal length range: 1.6 mm. Maximum resolution: 3840 x 2160 pixels, Total megapixels: 8 MP. Audio system: 2-way
Specifikacijos
| Quantity | 8 |
|---|---|
| Vendor Homepage | https://www.tp-link.com/us/home-networking/cloud-camera/tapo-c460-kit/ |
| Category Code | NCI |
| Unit Box Height | 0.095 |
| Unit Box Length | 0.28 |
| Unit Box Width | 0.212 |
| Antenna type | Internal |
| Day/night mode | Yes |
| Picture overlay | 3840 x 2160 pixels |
| Placement supported | Outdoor |
| Remote viewing | Yes |
| Type | IP security camera |
| Form factor | Bullet |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Mounting type | Wall |
| Product colour | White |
| Protection features | Dustproof/Rain proof/Snow resistant |
| Weatherproof | Yes |
| Digital zoom | 12 x |
| Focal length range | 1.6 mm |
| Zoom capability | Yes |
| Night vision | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Total megapixels | 8 MP |
| Video streaming | Yes |
| Audio system | 2-way |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Alert notification type | Push notification |
| Built-in siren | Yes |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Remotely operated | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Power source type | Battery,Solar |
| Package depth | 283 mm |
| Package height | 98 mm |
| Package weight | 1260 g |
| Package width | 213 mm |
| Mounting kit | Yes |
| Number of cameras | 1 |
| Model name | Tapo C460 KIT |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 8 |
| Unit Calculated Volume | 0.007053 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.45 kg |





