Vention USB 2.0 A Male to C Male 5A Cable PVC Type
- 5A Current
- Soft and Durable
- 480Mbps Data Transfer
| Vendor Homepage | ventiontech.com/products/vention-usb-2-0-a-male-to-c-male-5a-cable-pvc-type?_pos=1&_psq=CORBF&_ss=e&_v=1.0&variant=45982343102630 |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.015 |
| Unit Box Length | 0.22001 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Model | CORBF |
| USB/Lightning cable type | USB to USB-C |
| Product Type | Cable |
| Cable length | 1m |
| Length | 1 m |
| Connectors | USB 2.0 A Male to C Male 5A |
| Data transmission speed | 480 Mbps |
| Colour | Black |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 50 |
| Unit Calculated Volume | 0.0002784 cubm |
| Product Net Weight | 0.05 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.06 kg |










