Vention USB 2.0 A Male to A Male Cable 2M Black PVC Type. Cable length: 2 m. Connector 1: USB A, Connector 2: USB A, USB version: USB 2.0, Maximum data transfer rate: 0.48 Gbit/s, Connector contacts plating: Nickel, Product colour: Black, Magnetically shielded
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://ventiontech.com/ |
|---|---|
| Category Code | UCB |
| Unit Box Height | 0.22 |
| Unit Box Length | 0.02 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Cable diameter | 4.5 mm |
| Cable length | 2 m |
| AWG wire size | 24/28 |
| Cable jacket material | Nylon/Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Cable jacket type | Extremely flexible |
| Cable type | Round cable |
| Conductor material | Tinned copper |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | USB A |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector shield material | Aluminium |
| Connector shielding | Yes |
| Magnetically shielded | Yes |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| USB version | USB 2.0 |
| Input current (max) | 2 A |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Model | COJBH |
| Model name | USB 2.0 A Male to A Male Cable 2M Black PVC Type |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00066 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.07 kg |












