6MP Entry Smart Dual Light Fixed-focal Bullet Network Camera
> 1/2.7" CMOS image sensor, low luminance, and high definition image.
> Outputs max. 6 MP (3200 × 1800) @20 fps, and supports 2688 × 1520@25/30 fps.
> H.265 codec, high compression rate, ultra-low bit rate.
> Built-in Multi-core Light, the max. IR distance is 30 m and the max. warm light distance is 30 m.
> ROI, SMART H.264+/H.265+, flexible coding, applicable to various bandwidth and storage environments.
> Rotation mode, DWDR, 3D NR, HLC, BLC, digital watermarking, applicable to various monitoring scenes.
> Built in Mic.
> 12 VDC/PoE power supply, easy for installation.
> IP67 protection.
> Supports human detection.
Specifikacijos
| Vendor Homepage | www.dahuasecurity.com/la/products/All-Products/Network-Cameras/Entry-Series/6MP/IPC-HFW1639TC-A-IL=S6 |
|---|---|
| Category Code | FNC |
| Unit Box Height | 0.095 |
| Unit Box Length | 0.205 |
| Unit Box Width | 0.105 |
| Form factor | Bullet |
| Product colour | White |
| Adjustment shutter speed | Auto/Manual |
| Camera shutter speed | 1/3 s–1/100,000 s s |
| Number of effective pixels (H x V) | 3200 (H) × 1800 (V) pixels |
| Optical sensor size | 1/2.7" CMOS " |
| Sensor type | CMOS |
| Total megapixels | 6 MP |
| Operating temperature (T-T) | –40 °C to +60 °C °C |
| Depth | 70 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 440 g |
| Width | 173.3 mm |
| Lens mount interface | M12 |
| Power requirements | 12 VDC/PoE (802.3af) |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Model | IPC-HFW1639TCAIL0280BS6 |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.002571 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.615 kg |



