ONKRON PT3 is an interior table top TV stand made of SPCC steel and tempered glass for TVs up to 40 kg with diagonals from 32" to 75".
The stand makes it possible to raise and lower the TV to the required height quickly and effortlessly. The swivel function allows for the screen's 108° rotation (54° in each direction).
With ONKRON PT3, you can place the TV on any flat surface - a table, a desk, a wide window sill, or even the floor!
VIEWING ANGLE ADJUSTMENT
The swivel function allows for the screen's rotation up to 54° in each direction.
HEIGHT ADJUSTMENT
The TV stand makes possible to raise and lower the TV to the required height quickly and effortlessly.
UNIVERSAL TABLETOP TV STAND
Fits most 32-75 Inch LCD, LED flat or curved screens (Samsung, LG, TCL, Sony, Hisense, Vizio, etc.). Fits VESA mounting holes from 100x100mm (min) to 400x400mm (max)
TEMPERED GLASS BASE
Looks stylish and matches any interior. Wide base provides stability for TVs with max weight up to 40 kg. High quality steel construction ensures safety and durability in use.
PREMIUM DESIGN
A powerful combination of SPCC steel and tinted tempered glass. The stand is sturdy as a rock and looks great in any environment! VESA brackets come with special elastic inserts designed to protect the back of the screen. The base on rubber feet protect the surface of your furniture.
CABLE MANAGEMENT
The stand is equipped with special cable holders that attach to the pole - hide unsightly cables and enjoy the view!
Specifikacijos
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/onkron-universal-swivel-table-top-tv-stand-for-32-75-lcd-led-plasma-tvs-up-to-40-kg-pt3-black?_pos=1&_sid=8fb6cdcbf&_ss=r |
|---|---|
| Category Code | TMS |
| Unit Box Height | 0.07 |
| Unit Box Length | 0.64 |
| Unit Box Width | 0.425 |
| Maximum screen size | 75 " |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 40 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 40 kg |
| Minimum screen size | 32 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Mounting type | Desk |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/100 x 200/200 x 100/200 x 200/200 x 300/200 x 400/300 x 100/300 x 200/300 x 300/300 x 400/400 x 200/400 x 300/400 x 400 mm |
| Swivel angle range | -54 - 54 ° |
| Swivelling | Yes |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Package depth | 430 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 7900 g |
| Package width | 640 mm |
| Model | PT3 |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01904 cubm |
| Unit Calculated Weight | 8 kg |










